Καλώς ήλθατε στην ιστοσελίδα μου.

Έφτιαξα αυτήν την σελίδα με σκοπό να γνωρίσω τους αναγνώστες μου καθώς και άλλους συγγραφείς που μοιράζονται μαζί μου το ίδιο πάθος για το Μεταφυσικό, την Αστρική Προβολή την Επιστημονική Φαντασία και την Περιπέτεια.

Ένα καλό διήγημα ένα μυθιστόρημα ή και ένα άρθρο ακόμη μπορούν να μας ταξιδέψουν σε άλλους κόσμους και να μας κάνουν να ξεχάσουμε για λίγο τα προβλήματα της καθημερινής ζωής γεμίζοντας τις ¨μπαταρίες¨ μας με απίστευτα μεγάλες ποσότητες θάρρους και υπομονής.

Φυσικά, σ'αυτόν εδώ τον τόπο εκτός από την γνωριμία μας θα γίνονται και συζητήσεις πάντα για τα κοινά μας ενδιαφέροντα.

 Τα άρθρα, τα διηγήματα κλπ τον φίλων συγγραφέων που το επιθυμούν θα δημοσιεύονται κάποια μέρη τους ή και ολόκληρα όπως το επιθυμούν αυτοί καθώς και με τους συνδέσμους όπου θα μπορούν να τα βρουν οι αναγνώστες.

Θα προσπαθήσω να φτιάξω την σελίδα αυτήν όσο το δυνατόν πιο φιλική και ζεστή για όλους μας.

Σας ευχαριστώ για την επίσκεψη.

 

Και η σελίδα μου στο Φατσοβιβλίο

www.facebook.com/profile.php?id=100009297552782

 
 

  aw2  

ΜΙΑ ΦΙΛΙΚΗ ΣΕΛΙΔΑ ΨΗΦΙΑΚΗΣ ΑΥΤΟΕΚΔΟΣΗΣ

 

 

 

 

 

Ήταν πραγματικά κάτι που έλειπε από τον χώρο. Μια ευκαιρία για τον κάθε πρωτοεμφανιζόμενο συγγραφέα, ένα μέσο καλλιτεχνικής επικοινωνίας. Δυναμικό, ευπροσάρμοστο πάντοτε επίκαιρο, και προπαντός ψηφιακό. Τέρμα πια ο αγώνας του νέου δημιουργού για έκδοση του έργου του σε κάποιον γνωστό εκδοτικό οίκο. Στην ψηφιακή εποχή μας όποιος δημιουργός "χτυπήσει την πόρτα" αυτής της σελίδας είναι ευπρόσδεκτος να εκδώσει το έργο του ηλεκτρονικά, για εκατομμύρια αναγνώστες σε όλο τον κόσμο, να επιλέξει μόνος του τη μορφή, το εξώφυλλο, την προώθησή του και -γιατί όχι;- να έχει τα αποκλειστικά οικονομικά οφέλη από την πώλησή του! Και αν έχει δικά του το εξώφυλο και το έργο στην κατάλληλη  μορφή εφ' όσον το επιθυμεί  μπαίνουν τα δικά του και γίνονται όλα δωρεάν. Όσο για την συνεργασία; Άψογη, τέλειοι επαγγελματίες με σωστή συμπεριφορά και σταράτες κουβέντες. Γι' αυτό λοιπόν διάλεξα και εγώ να παρουσιάσω τα έργα μου από εκεί αλλά και να κατεβάζω όλα αυτά τα βιβλία που βρήκα - τα περισσότερα δωρεάν- διαπιστώνοντας ότι κατέβαιναν πανεύκολα στο tablet στο κινητό και φυσικά στον υπολογιστή μου. Τους ευχαριστώ για την προώθηση των βιβλίων μου.

Μια ενδιαφέρουσα αλλά και πολύ χρήσιμη ιστοσελίδα 

για τον χώρο μας!! Και όχι μόνο.

Επίσκεφτείτε την!

 

 

 

Η ΗΣΥΧΗ ΓΩΝΙΑ ΜΑΣ ΓΙΑ ΔΙΑΒΑΣΜΑ 

 

 

 

ΒΙΒΛΙΑ

25η ώρα- ΔΩΡΕΑΝ

Γύρισα στο σπίτι από την δουλειά, ούτε ήξερα τι ώρα ήταν. Είχε νυχτώσει πάντως και έβρεχε, ξέρετε...

25η ώρα -2 ΔΩΡΕΑΝ

Δεν μπορούσα να βγάλω από το μυαλό μου την χθεσινή νύχτα. Τι ήταν πάλι αυτό; Είμαι στην δουλειά...

25η ώρα-3 ΔΩΡΕΑΝ

Μα μια κουβέντα ήταν αυτή. Που να την ακολουθήσω; Και δυνατά: «Για πού λες;» Σαν κεραυνός έσκασε...

25ηώρα- 4 ΔΩΡΕΑΝ

  Και ξεκίνησε να μου λέει. Τι να λέει δηλαδή που μου έκανε το κεφάλι καζάνι. Και έτσι στα...

ΕΝΑ ΚΟΜΜΑΤΙ ΚΕΙΚ ΔΩΡΕΑΝ

Η μητέρα του αστροναύτη ή ένα κομμάτι κέικ       Ένα κομμάτι κέικ....

Η ΚΑΡΕΚΛΑ ΤΟΥ ΠΑΠΠΟΥ ΔΩΡΕΑΝ

  Η ΚΑΡΕΚΛΑ ΤΟΥ ΠΑΠΠΟΥ   Μια ζεστή Αυγουστιάτικη μέρα, με τον ήλιο να πυρπολεί τον κόσμο...

ΓΙΑ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΑΥΡΙΟ ΔΩΡΕΑΝ

Άνοιξα τα μάτια μου μέσα στο σκοτάδι. Σκοτάδι τρόπος του λέγειν δηλαδή γιατί μ’ όλα εκείνα τα...

Η Ανθρώπινη Φυλή Αντεπιτίθεται Συνέχεια της Τέλειας Συντρόφου. ΔΩΡΕΑΝ

Οι μέρες κύλησαν σαν νερό στην πανέμορφη ακτή του Καϊάφα. Ο ήλιος δεν ήταν τώρα τόσο δυνατός όσο...

Η ΤΕΛΕΙΑ ΣΥΝΤΡΟΦΟΣ ΔΩΡΕΑΝ

  Ι.  Η ΡΙΨΗ     Ονομάζομαι Κώστας  Βεργόπουλος και αυτήν την στιγμή ...

Ο ΛΑΜΠΑΔΗΔΡΟΜΟΣ ΔΩΡΕΑΝ

Ο Άγγελος Σταματίου  27 χρονών σήμερα δεν είχε κάποιο ιδιαίτερο χαρακτηριστικό που να τον...

ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟΣ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΔΩΡΕΑΝ

Το άτομο 00503k άνοιξε τις κουρτίνες του παραθύρου του. Είχε τελικά φτάσει. Είχε φτάσει στο Τμήμα...

ΧΟΥΑΝΙΤΑ - Η κόρη του ζωγράφου από τη Σάμο ΔΩΡΕΑΝ

Στο μακρινό Μοντεβιδέο, την πρωτεύουσα της Ουρουγουάης, γεννιέται ένας νεανικός έρωτας, στα χρόνια...

ΕΜΙΛΙΑ - Το άγνωστο μοντέλο του Ρενουάρ ΔΩΡΕΑΝ

«Το άγνωστο μοντέλο του Ρενουάρ», είναι μια νουβέλα που αναφέρεται και υμνεί την γυναικεία...

Προϊόντα: 1 - 13 από 13